GÖZETİM FAALİYETLERİ VE DANIŞMANLIK

TS 13905 Florlu Sera Gazı İçeren veya Çalışması Bu Gazlara Dayanan Ekipmanın Montaj ve Bakım Servislerine Yönelik Danışmanlık Hizmeti

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Florlu Sera Gazları İle Çalışan İşletmelerde talep edeceği belgelendirmeye yönelik “TS 13905 İş yerleri - Florlu sera gazları ile çalışan ve bu gazları içeren iklimlendirme ve soğutma cihazlarının, ısı pompalarının, yangın söndürme sistemlerinin, elektrik şalt cihazlarının montaj, bakım ve servis hizmetini veren yerler için kurallar” standardı TSE tarafından yayınlanmıştır.

Soğutma, iklimlendirme ve ısı pompası, yangın söndürme sistemleri, elektrikli şalt cihazları, frigorifik araçlar vs gibi florlu sera gazı içeren ekipmanın montaj, bakım, sisteme alma ve sistemden alma hizmetlerini veren servislerin alt yapı, çalışma ortamı ve temel güvenlik kurallarına yönelik incelemeler aşağıda verilen mevzuat gereğince yapılmaktadır.

TSE HYB Standartları (TS 13905)

Mevzuat yükümlülüklerini yerine getirmeyen ve TSE HYB Belgesi almayan işletmeler 2872 Sayılı Çevre Kanunu 20. Madde uyarınca idari para cezaları ile karşılaşacaktır.

Söz konusu İdari Para Cezaları; 22.109 Türk Lirası ile 88.499 Türk Lirası arasında değişmektedir.

Tulpar Teknik Mühendislik olarak mevzuata uygun dokümantasyon hazırlığı ile TSE HYB belgelendirme danışmanlığı hizmetleri sunulmaktadır.

İLETİŞİM FORMU

* Zorunlu alanlar!

REFERANSLAR
iş bir
ankara ticaret odası
katmerciler
asmaksan
araf
aslanlar petrol
arusder
segmenler sürücü kursu
KurumsalTulpar Teknik Mühendislik
Telefon: 0 534 030 11 62